Blog

Czy brać kamerzyste na wesele ?

Odpowiedź jest prosta- oczywiście, że tak ! Jeżeli masz wątpliwości to czytaj dalej 😊

Film ślubny nie wygląda już tak jak kiedyś.
Koniec z długimi nudnymi filmami, teraz główny film to maksymalnie 60 minut uchwyconych emocji z tego pięknego dnia jakim jest dzień ślubu. Mało tego film jest tak zmontowany, że oglądając go masz wrażenie, że oglądasz produkcję filmową. Ujęcia są dynamiczne, przemyślane pod każdym względem, że nie pomyślisz nawet przez moment, aby chwycić pilot i przewinąć coś do przodu. 😊

Film ślubny to przede wszystkim dźwięk
Dźwięk w filmie jest czymś, czego nawet najlepsze zdjęcie nie odda. Oglądając taki film po latach możecie przypomnicie Sobie chwile, które w naszej pamięci się zacierają. Wrócą do Was emocje, przypomnicie sobie wypowiedzianą przysięgę, fragmenty kazania, przemowę rodziców świadków czy reakcje Pana Młodego na widok przyszłej żony. Tego zdjęcia Wam nie oddadzą.

Teledysk ślubny
Czyli krótki zwiastun z tego pięknego dnia nazywany highlights lub trailer, w którym znajdziecie najważniejsze momenty z filmu zmontowane w Hollywoodzkim stylu. Jest to też filmik którym chętnie się pochwalisz na facebooku czy na Instagramie.

Chyba więcej nie trzeba mówić, aby pokazać dlaczego warto posiadać pamiątke z tego dnia w formie filmu. Nasze Pary mówią nam, że nie sądziły że z taką przyjemnością i częstotliwością będą wracać do filmu.

Zapraszam do oglądnięcia highlitghs ślubu Hani i Marcina który odbył się w Gościńcu Winnica 😊

Wideofilmowanie - co to takiego?

Oczywistym jest, że jako istoty z natury sentymentalne czujemy potrzebę dokładnego udokumentowania najważniejszych momentów naszego życie. Rozwój technologii sprawił, że rolę notatników, kronik i listów przejęły nowoczesne kamery oraz aparaty fotograficzne. Wideofilmowanie we współczesnym wydaniu nie tylko stanowi doskonałą pamiątkę, dzięki której przez lata powracać będziemy myślami do cudownych i niepowtarzalnych chwil, które do pewnego stopnia ukształtowały naszą osobowość — to także sposób artystycznego wyrazu oraz źródło wizualnych doznań.

Czym jest wideofilmowanie?
Najprościej rzecz ujmując, jest nagranie stanowiące zapis określonego wydarzenia, swoista relacja z doniosłej uroczystości, najczęściej rodzinnej, choć nie jest to wcale regułą. Okazją, którą zdecydowanie najczęściej pragniemy okrasić obecnością profesjonalnego kamerzysty są bez wątpienia ślub wraz z towarzyszącymi im weselami, lecz podobnych okoliczności może być więcej — między innymi chrzty i komunie, a także urodziny oraz inne jubileusze. Wydarzeniem wartym uwiecznienia mogą również okazać się wszelkiego typu imprezy firmowe, a także występy oraz innego rodzaju zmagania artystyczne i sportowe.

Bez względu na przedmiot relacji, warto już na wstępie przystąpić do konsultacji z przyszłym wykonawcą usługi. Pozwoli to na określenie ogólnego charakteru realizacji oraz jasne przedstawienie własnych oczekiwań i preferencji. Jedynie wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć efekt świeży i nieskazitelny z punktu widzenia sztuki oraz przyjętych konwencji, który jednocześnie stanowić będzie odzwierciedlenie naszej osobistej wizji.

Wideofilmowanie — zaufaj profesjonalistom
Delegując zadanie tak istotne jak relacja z uroczystości weselnych warto nawiązać współpracę ze specjalistami w tym fachu. TKM studio to świeże spojrzenie na utartą już formułę nagrania z wesela czy też klipu korporacyjnego. Niech jednak wartości naszej pracy świadczą jej efekty — na naszej stronie internetowej znajdziesz obszerne portfolio naszych dotychczasowych realizacji.

Jak wykonać film dla korporacji?

Obecnie istnieje wiele możliwości budowania wizerunku swojej firmy w internecie. Jedną z ciekawszych metod jest przygotowanie filmu, który przedstawi działalność naszej korporacji od kuchni. Przystępując do pracy nad takim projektem warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami.

Cel projektu
Jak wykonać film dla korporacji? Przede wszystkim zacznijmy od jasnego określenia jego celu. Czy ma on zachęcać do podjęcia pracy w Twojej firmie, przekazać szerszemu gronu odbiorców idee propagowane przez przedsiębiorstwo, czy też z bliska pokazać elementy, którymi chcesz się pochwalić i które wyróżniają Twoją korporację na tle innych?

Bardzo ważne jest określenie, kto ma być odbiorcą Twojego filmu. Czy z Twoich usług korzystają głównie osoby młode, czy może starsze? W jakiej grupie docelowej poszukujesz pracowników? Zastanów się, do jakiej publiczności chcesz dotrzeć - na różne grupy odbiorców działają różne środki przekazu.

Warto też określić okoliczności, w związku z którymi powstaje film. Czy jest to wideo z okazji rocznicy istnienia przedsiębiorstwa, relacja z konferencji, przedstawienie nowego produktu, czy może wideo, które przybliży działalność korporacji i panującą w niej atmosferę?

Osoba realizująca projekt powinna dobrze poznać firmę, którą wideo ma przedstawiać. Takie informacje z pewnością pomogą podczas następnego etapu pracy, jakim jest...

Przygotowanie scenariusza
Na podstawie przeprowadzonych rozmów, zebranych informacji i poznanych oczekiwań pisany jest scenariusz do wideo. Jest to etap, w którym scenarzysta musi wykazać się kreatywnością i stworzyć koncepcję filmu, która jak najlepiej będzie oddawała charakter Twojej korporacji. Nie może on być zlepkiem przypadkowych kadrów, pomysłów czy sloganów - powinien zawierać konkretny i spójny przekaz.

Preprodukcja, zdjęcia, postprodukcja
Tworzenie koncepcji filmu, ustalanie miejsca i daty zdjęć czy przygotowywanie rekwizytów składają się na etap zwany preprodukcją. Po ustaleniu wszelkich szczegółów przystępujemy do zdjęć. Czas ich trwania uzależniony jest od scenariusza, dostępności naszej lokalizacji i tym podobnych czynników. Postprodukcja z kolei jest etapem pracy nad nakręconym materiałem. Operacje takie, jak edycja, montaż, korekta kolorów i dźwięku pomagają w dopracowaniu efektu finalnego.

Na każdym etapie bardzo ważna jest współpraca pomiędzy Tobą a firmą realizującą projekt. Wszelkie wskazówki i uwagi na pewno przełożą się na jego jakość, a w dalszej kolejności - na korzyści dla Twojej firmy.

FILM WIZERUNKOWY

20 lat firmy ENERGIKA KOTŁY PAROWE

Filmy korporacyjne, wizerunkowe, reklamowe czy wizytówka firmy w postaci filmu to dla Nas nie problem :) Przedstawiamy krótki klip przedstawiający historię firmy.

FILM WIZERUNKOWY

30 lat MARIKA S.C. producenta czapek dziecięcych

Firma MARIKA producent czapek dziecięcych obchodzi 30 lat! Z tej okazji zostaliśmy poproszeni o nagranie krótkiego filmiku ukazującego jak powstają ich produkcje.

FASHIONSHOW 2019

Franciszek Łukaszewicz kolekcja 2019

Zapraszamy na kolejną odsłone pokazu futer uwiecznioną przez nasze studio.

TELEDYSK ŚLUBNY

Ślub Bogusi i Mateusza

Decydująć się na ślub, decydujemy się na zamianę słowa JA na MY. Decydując się na stworznenie rodziny, decydujemy się na czerpaniu radości z dawania szczęścia i miłości, nie sobie, a tej drugiej osobie... Bogusia i Mateuszu, jestescie wyjątkową Parą, która mimo wielu lat spędzonych ze sobą, dajecie sobie nadal, nie tylko miłość ale i Wolność i swobodę , akceptując siebie takimi jakimi jesteście, mając w sobie pełno luzu życiowego i spokoju ducha. To nas w Was ujęło i trzymamy za Was mocno kciuki , abyście nigdy się nie zmieniali. Jesteście piękni duchem i ciałem

Sala weselna - Stary Kamionek

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

First look Doroty i Mateusza
Fotografia ślubna

First look to bardzo emocjonująca chwila. To czas, na który Para Młoda czeka przez cały okres przygotowań. To ta chwila, która nakręca Pannę Młodą do wielomiesięcznych poszukiwań sukni ślubnej, próbnych makijaży i fryzur. To spotkanie wyczekiwane, wymarzone i wyśnione. To ten moment, kiedy emocje buzują i jak się je odpowiednio podkręci to na zdjęciach zostanie pamiątka na całe życie.

FILM WIZERUNKOWY

Firma BARTEX

Film wizerunkowy pokazujący produkcje siłowników w firmie Bartex

TELEDYSK ŚLUBNY

Ślub Ewy i Macieja

Są takie zlecenia , które uwielbiamy najbardziej :) Zazwyczaj jak Młodzi podejmują decyzję o ślubie w pierwszej kolejności szukają sali weselnej, orkiestrę lub DJ'a, fotograf też jest obowiązkowy... następnie jaka suknia, jakie obrączki i czy wybrać garnitur a może frak ? Kamerzysta i film ślubny z reguły jest na jednym z ostatnich miejsc na Waszej liście ślubno-weselnej. Tego przykładem jest nasza jesienna Para - Ewa i Maciej... W dniu odbierania filmu sami się przyznali, że nie do końca byli przekonani czy warto mieć film ślubny, bo przecież na zdjęciach ze ślubu i wesela widać wszystko. Czy to potrzebny wydatek (w końcu budżet nie jest z gumy...) , czy nie utracicie Waszej intymności i nie będzie zbyt sztywno lub sztucznie... Słyszeliśmy to nie raz, a Ewa z Maciejem nam to potwierdzili ;) Jednak my jesteśmy wytrwali i cierpliwy bo wiemy że zamrożony obraz na zdjęciach ślubnych nie odda głosu, reakcji, uczuć i zaskoczenia. Pary o nas zapominają, bo staramy się wtopić w tłum i byc niewidzialni, a zarazem pomagamy przy ubraniu welonu, wybraniu odpowiedniego miejsca i rozweselamy w momencie stresowej sytuacji... Ewa, gdy zobaczyła film powiedziała, że nie żałuje, ze wręcz się cieszy iż podjęli decyzję i nas wybrali. Aż miło było patrzeć jak uśmiech nie schodzi jej z buzi, jak widać łezkę wzruszenia, bo wielu rzeczy się nie widziało albo ze stresu się zapomniało. Tak więc takie sytuacje nas utwierdzają, że to co robimy jest tym co robimy dobrze i nadal mimo wielu lat na rynku zaskakujemy i wzruszamy :) Miłego oglądania zajawki ślubnej Ewy i Macieja. A Wam kochani wielu słonecznych dni, nawet w te deszczowe i pochmurne momenty Waszego życia..

Sala weselna - Regatta Hotel Poznań

Fotografia Ślubna

Ślub Łucji i Szymona, 2018
Fotografia ślubna

Fotografia Ślubna

Ślub Agaty i Michała, 2018
Fotografia ślubna

Miłość to światło życia ❤ Małżeństwo to kolejny etap życia, droga ze wspólnym celem - podsycając ciągle światło miłości bez którego żyć nie możemy. Kochani to było jedno z piękniejszych ślubów, na których mogliśmy być. Wielu szczęśliwych i świetlistych dni Wam życzymy 🙂

TRAILER ŚLUBNY

Ślub Agaty i Michała, Maj 12, 2018

Agato i Michale tak jak powiedział Wam ksiądź w Kościele życzyw Wam miłości "która nigdy nie będzie ustawać, która będzie tak samo silna dzisiaj, tu i teraz i jutro i pojutrze i za parę lat i za dziesiąt, by zawsze była dla Was takim fundamenetem radości i bliskości ...". Życzymy Wam abyście żar miłości utrzymali do końca swoich dni, aby ten żar ogrzewał Was w chłodniejsze dni Waszego małżemnstwa i przypominał Wam dlaczego jesteście tu i teraz tworząc rodzinę. Wracajcie do wspomnień każdego dnia, aby przypomnieć sobie ten stres, adrenalinę, śmiech i radość, ekscytację i łzy ... Pielęgnujcie dobre wspomnienia, a złe niech sprawiają że jeteście w swej miłości silniejsi i mocniejszy. Dziękujemy Wam, że mogliśmy Was poznać, Waszą rodzinę i przyjaciół, ze mogliśmy być częścią Waszych wspomnieć :) Powodzenia w dalszych dniach już jako małżonkowie

Sala weselna - Bagatelka Miłosław

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW W WYKONANIU AGATY I MICHAŁA

Ślub Agaty i Michała, Maj 12, 2018

Zobaczcie w jaki sposób Agata i Michał podziękowali rodzicom za wychowanie i miłość. Nietypowe podejście szczere wyznanie i mamy coś nietypowego oryginalnego chwytającego za serducho. Dziękujemy Wam ze odważyliście się nam zaufać i posłuchaliście naszych wskazówek . Ps. dowodem na to ze film był strzałem w 10 jest fakt ze goście chcieli obejrzeć go dwa razy.

POKAZ FUTER FRANCISZEK ŁUKASZEWICZ 2018

Trailer pokazu futer Bydgoszcz, Luty 3, 2018

Praca dla Franciszka Łukaszewicza i Karoliny Łukaszewicz to czysta przyjemność. Wysoka jakość, dbałość o detal, paryski szyk - czyli to co Kobiety kochają. Stąd pięknie zatytułowany pokaz „Natura pięknem Kobiety, Kobieta pięknem natury".

BUDOWA UKŁADU TRIGENERACJI NA BIOMASĘ W BARLINEK S.A.

Energika, Grudzień 19, 2017

Kolejna produkcja "nie ślubna" za nami :) Tym razem filmik pokazuje realizację projektu budowy układu trigeneracji na biomasę przez firmę Energika Kotły Parowe i Wodne dla BARLINEK S.A.

TELEDYSK ŚLUBNY

Ślub Izabelii i Sebastiana,Wrzesień 30, 2017

Jesienna odsłona bajkowego ślubu Izabelli i Sebastiana.

MEF2017

MWT solutions, Październik 26-27, 2017

Kolejna , już trzecia Konferencja Need For Itil 3 widziana okiem naszej kamery :) Promocja produktów marki ManageEngine w wydaniu MWT Solutions Sp. z o.o. to pełen profesjonalizm. MWT jest dowodem na to, że firmę tworzą ludzie, którzy w niej pracują i cieszę się że choć trochę mogę w tym uczestniczyć.

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW W WYKONANIU KAROLINY I MATEUSZA

Ślub Karoliny i Mateusza, Wrzesień 23, 2017

Kochani chcieliśmy Wam przedstawić podziękowania dla rodziców w wykonaniu Karoliny i Mateusza. Spędzony z Nimi dzień w trakcie nagrywania był oczywiście pełen śmiechu i żartów co zaowocowało i dało naprawdę fajne efekty. Zapraszamy do oglądania.

TELEDYSK ŚLUBNY

Ślub Anny i Radosława, Czerwiec 24, 2017

Teledysk ślubny Anny i Radosława Oto skrót pięknego dnia Anny i Radka Ślub piękny w każdym detalu a my takie śluby po prostu kochamy ❤️ Kochani wielu słonecznych dni na nowej drodze życia :)

Sala weselna - Gościniec Liliowy Staw Witkowo

TELEDYSK ŚLUBNY

Ślub Anny i Doriana, Czerwiec 10, 2017

Anno i Dorianie niech ta zapowiedź będzie dla Was pamiątka do której będziecie powracać każdego dnia i w każdą rocznicę... Oby przypominała Wam nie tylko jak wspaniale było tego dnia, kto z Wami ten dzień celebrował i jak się bawiliscie ale również aby pokazała jak bardzo się kochacie mimo różnych charakterów i temperamentow. My wierzymy że jeszcze nie raz ani dwa uda nam się spotkać a Wy nadal będziecie pozytywnie zakręceni i zabójczo zakochani❤️❤️

40 LECIE FIRMY BARTEX

Bartex, Czerwiec 9, 2017

Jak widać TKMstudio nie tylko ślubami żyje ;) Oto skrót uroczystości z 40lecia firmy, na której zaprezentowano reklamówkę firmy - oczywiście również stworzoną przez nas.

POKAZ FUTER FRANCISZEK ŁUKASZEWICZ 2017

Trailer pokazu futer Bydgoszcz, Luty 4, 2017

4 lutego w Operze w Bydgoszczy byliśmy na Pokazie Futer. Był to dla nas moment pełen inspiracji, ekscytacji z dodatkiem lekkiego stresiku. Było mnóstwo emocji i za to kochamy tę pracę ! :) Pokaz przemyślany w najmniejszym szczególe, światła, oprawa muzyczna, goście oraz sami TWÓRCY spowodowali że mogliśmy doznać czegoś niebywałego, nietuzinkowego ...

TELEDYSK ŚLUBNY

Ślub Agaty i Michała, Październik 1, 2016

Nie jest istotna pora roku, równie mniej istotna jest pogoda, bo najważniejsza jest Młoda Para. Kiedy widzisz szczery uśmiech, radość w oczach, podekscytowanie w ruchach i pełno pozytywnej energii to nawet jesienny wiatr czy deszcz jest pełen kolorów i ciepła. Uśmiech Agaty, zawadiacki błysk w oku Michała, pozytywnie zakręceni przyjaciele i goście bawiący się na maksa, orkiestra która daje czadu no i ekipa filmowców która wszystkie te momenty odpowiednio uchwyci. Cóż więcej można pragnąć ...

TELEDYSK ŚLUBNY

Ślub Anity i Michała, Lipiec 16, 2016

Za kilka dni Wigilia a my jeszcze jedną nogą jesteśmy w sezonie letnim i wykańczamy Wasze filmy :) Zdążyliśmy z filmikiem Anity i Michała - pary pełnej energii, pozytywnie zakręconej. Takie śluby jak ich kochamy najbardziej - nic na wyrost, nic na pokaz ale wszystko ze smakiem i w odpowiednich proporcjach

Filmowanie ślubów od początku do końca

Pamiątka na całe życie
Fotografia ślubna

Filmowanie ślubów jest bardzo dokładnie przemyślane, aby przypadkiem nie zapomnieć o jakichś ważnych elementach. Młoda para musi mieć przecież do czego wracać wspomnieniami, dlatego też warto popracować nad pomysłem na taki film. Specjaliści znają się na tym jednak bardzo dobrze, dlatego też osoby biorące ślub mogą być całkowicie spokojne o efekty końcowe takich działań. W końcu nie w każdej rodzinie znajduje się osoba, która umie filmować takie wydarzenia, a poza tym trzeba posiadać do tego należytej jakości sprzęt. MYy posiadają taki sprzęt i umiejętnie z niego korzystamy, gdy kręcimy filmy korporacyjne, filmy ślubne, filmy reklamowe dla swoich klientów. Oczywiście wpływ na efekt takich prac ma również zachowanie osób występujących na filmie, jeśli będą one wrogo nastawione do kręcenia tego typu filmów wtedy też efekt nie będzie zbyt zadowalający, więc warto uprzedzić o tym swoich gości. Wydarzenia są kręcone od samego początku aż do zakończenia wesela.

MEF2016

ManageEngine Forum 2016, Październik 6-7, 2016

Podsumowanie najwiekszej kobferencji IT ManageEngine Forum 2016

Dyskretne działania

fotografia ślubna i film ślubny
Fotografia ślubna

Wideofilmowanie to usługa przeznaczona dla wszystkich osób biorących ślub, które są szczęśliwe i chcą tym szczęściem podzielić się ze swoją rodziną, bliskimi oraz znajomymi. Poza tym można mieć pewność, że grono profesjonalistów nie będzie psuło imprezy ślubnej, bo nie na tym ma to polegać. Dyskretne działania są gwarantowane wszystkim osobom gotowym zainwestować w usługę wideofilmowania. Zdjęcia ślubne często są wykonywane z ukrycia, tak aby nikt nie miał pojęcia, że fotograf w danym momencie działa i wychwytuje najpiękniejsze emocje każdej zaproszonej osoby, np. łzy szczęścia, uśmiechy, radość, itd. Oczywiście zdjęcia wykonuje się za zgodą wszystkich gości, ponieważ jeśli ktoś sobie tego nie życzy nie będzie pojawiał się w ogóle na zdjęciach oraz filmach ze ślubu. Cały materiał może zawierać się w kilku godzinach, wiele zależeć będzie też od tego, jak długo będzie trwała ceremonia ślubna oraz wesele. Poza tym wpływ na powstanie materiału ma też zaangażowanie pary młodej i ich gości.

O Nas

team TKMstudio

Firma TKMstudio to symbol profesjonalizmu oraz nieprzeciętności. Wiele nie trzeba mówić, nasze produkcje same sie reklamują. Nie jesteśmy standardowym studiem , gdzie wszystkie weselne filmy wyglądają tak samo. My wkładamy w montaż filmu nie tylko nasze umiejętności i talent ale także serce, dzięki czemu każda produkcja z Państwa udziałem jest inna, wyjątkowa, jedyna!

Korzystając z naszych usług, macie pewność, że to Wy będziecie najważniejsi w dniu ślubu, a nie osoba z aparatem czy kamerzysta. Dołożymy wszelkich starań, by nie peszyć, nie wzbudzać skrępowania. Na ile to możliwe chcemy pozostać w tle, działając dyskretnie. Mamy na uwadze, że najlepszy fotograf ślubny to nie ten, który sztywno ustawia do zdjęć, a ten, który podąża za Parą Młodą i odkrywa nawet to, co niewidoczne dla niej.

Mamy duże możliwości i odpowiednie zaplecze sprzętowe, by stworzyć film i zdjęcia ślubne, które zadowolą gusta nawet najbardziej wymagających Nowożeńców. Niezawodny, profesjonalny sprzęt pozwala uzyskać piękny reportaż, który można podziwiać przez wiele lat. Nasze kamery i aparaty pozwalają na pracę nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Pamiętajcie, że nie każdy kamerzysta na wesele dysponuje właściwym sprzętem, by podołać specyficznym okolicznościom zastanym w miejscach reportażu ślubnego.

Nasza firma to zgrany zespół, który współdziała w swojej pracy w oparciu o doświadczenie i z szacunkiem dla wyjątkowości dnia ślubu. Operator kamery i fotograf współpracują, by gotowy materiał wzbudzał nie tylko wspomnienia, ale i zachwyt, zarówno Pary Młodej, jak i tych, którzy będą mieli okazję oglądać relację ślubną.

Połącz Się